Doktorant Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego, lek. Michał Rząd, laureatem stypendium Rektora WUM dla najlepszych!

Pan doktor Michał Rząd został laureatem stypendium Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dla najlepszych doktorantów w roku akademickim 2023/2024 w uznaniu za opublikowane dotychczas wyniki badań, zajmując IV miejsce w rankingu uwzględniającym osiągnięcia naukowe w Szkole Doktorskiej WUM. Ponadto, lek. Michał Rząd został w tym roku po raz drugi z rzędu laureatem Stypendium z Własnego Funduszu Stypendialnego dla studentów, doktorantów i młodych naukowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Lek. Michał Rząd w ramach pracy zespołu naukowego Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM, kierowanego przez prof. Anetę Nitsch-Osuch, pod nadzorem promotora dr hab. Krzysztofa Kaneckiego oraz promotor pomocniczej dr n. ekonom. Magdaleny Bogdan, prowadzi badania populacyjne dotyczące wykorzystania narodowego rejestru chorobowości szpitalnej w celu analizy epidemiologii wybranych chorób wrodzonych oraz wieku niemowlęcego.